Proč házet flintu do žita?

Dokážete si představit soukromého podnikatele, který by provozoval svoji živnost na svůj úkor? Který by z ní nejen nic neměl, ale ještě by dlouhodobě doplácel na to, aby se jeho firma aspoň udržela nad vodou? Jistě, i někdo takový by se objevit mohl, ale to by byl spíše jenom případ pro proslulého Chocholouška. Většina podnikatelů chce, aby jim podnikání vynášelo, a tato touha pramení z toho, že se něčím podobným lidé živí. A podnikání, které by svého provozovatele neuživilo, by bylo pod psa a pro kočku, s tím by bylo lepší seknout, dokud je čas.

Ovšem skoncovat s podnikáním ve chvíli, kdy toto nevynáší, by nebylo nejrozumnější. V mnoha případech totiž stačí jenom vhodné investice nebo dokonce jenom peníze na přečkání dočasného útlumu a může se jet zase dál, k plné spokojenosti všech, kdo jsou na takovém podnikání zainteresováni.

peníze EU

A když by tak podnikatel rád učinil, jenže na to prostě nemá dost peněz? Pak si tento přece může vzít půjčku, ne? Finančních institucí, které něco takového nabízejí, kolem nás je!

Ovšem problém nastane ve chvíli, kdy podnikatel v nouzi zažádá o půjčku spojenou s přísnými požadavky, jimiž se má prokázat bonita žadatele. Ve chvíli, kdy má někdo doložit skvěle vypadající daňové přiznání a registry dlužníků bez záznamu, bývá zle. Protože když se neprokáže žadatelova bonita, bývá po nadějích.

peněženka a eura

Ale naštěstí tomu tak není vždy a všude. Existuje přece třeba i hypotéka po insolvenci Fahd, a ta dokáže pomoci i právě takovým zájemcům o půjčení si, kteří mají hodně daleko do ideálu. Tady se totiž nemusí složitě prokazovat schopnost žadatele splácet. Zde je tato do značné míry nahrazena nezbytností dát za půjčku do zástavy nemovitost.

Kdo takovou zástavu a tedy i záruku splácení může nabídnout, má tu vyhráno. Někomu takovému se tu nabízí rychle, spolehlivě a výhodně třeba i hodně velké peníze. Jimiž lze upadající podnikání zachránit.